به گزارش ایلیا نیوز ؛ دوراهک شهری در منطقه ی خشک جنوب استان بوشهر از توابع شهرستان دیر است که دارای کوهی به نام احمد سلمان می باشد. کوه احمد سلمان منطقه ی خوش آب و هوایی است که از دیرباز دامداران در آن سکنی داشته و دارند.

این کوه محل رویش گیاهانی است که خاصیت دارویی فراوانی داشته و مردم قدیمی این دیار برای مرهم دردشان از این گیاهان بهره می جستند.

در این مطلب تحقیقی جامع در مورد گیاهان دارویی موجود در اطراف شهر دوراهک بالاخص کوه احمد سلمان گرد آوری شده است . کار تحقیق در مورد این گیاهان توسط زایر احمد دوراهکی و سعید بردستانی انجام شده است.

برای دیدن خواص همه ی گیاهان جمع آوری شده اینجا کلیک کنید

http://s6.picofile.com/file/8253767084/25_1.jpg

خواص داروئی کنار یا(سدر)

ضد انگل و ضدعفونی کننده خواص دارویی سدر (کنار); برگ سدر قابض و مقوی معده است. همچنین خاصیت ضد میکروب و ضد قارچ دارد؛ به همین دلیل از آن برای درمان انگل‌های موضعی (پوستی) استفاده …
جهت درمان معده و نرم‏کننده سینه ، صفرابر ، کشنده کرم ، اسهال و زخم معده  ، مفید است. قابض و جهت شکستگی اعضا و تقویت آنها مفید است. قبل از پیدایش صابون، شستشو با برگ درخت آن رایج بود – و زخم‏های پوستی و پاک کردن پوست بدن و تقویت مو و جلوگیری از ریزش آن، و تقویت اعصاب ، جلوگیری از خونریزی و خوردن آن نیز از خونریزی معده جلوگیری می‏کندو اسهال را معالجه می‏کندهچنین برای  زخم معده و روده مفید است.

http://s7.picofile.com/file/8253767076/25.jpg

اشتراک این خبر در :