جنایت ائتلاف به رهبری عربستان به حدی فجیع بود که نمونه آن را حتی از رژیم صهیونیستی هم به سختی می توان به یاد آورد. عمق فاجعه علاوه بر گروه های یمنی و کشورهای مسلمان، صدای بان کی مون را هم درآورد با این حال، خبری از واکنش حسن روحانی نیست.

رئیس جمهور روحانیبه گزارش ایلیانیوز ؛ روز گذشته نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان، بر سر شرکت کنندگان مراسم ختم پدر وزیر کشور یمن وابسته به حوثی‌ها در تالار بزرگ خیابان الخمسین در جنوب صنعا، پایتخت این کشور، سه بار به صورت مستقیم بمب و گلوله ریختند و ۷۰۰ نفر را شهید یا زخمی کرد.

جنایت به حدی فجیع بود که نمونه آن را حتی از رژیم صهیونیستی هم به سختی می توان به یاد آورد. عمق فاجعه علاوه بر گروه های یمنی و کشورهای مسلمان، صدای بان کی مون را هم درآورد و او که در واپسین روزهای مسئولیت خود قرار دارد خواهان محاکمه عاملان جنایت شد.

با این حال، خبری از واکنش حسن روحانی به این جنایت نیست. رییس جمهور که در سفر جنوب شرق آسیا به سر می برد حتی در کشور مسلمان مالزی هم این اقدام عربستان را محکوم نکرد و ترجیح داد تا به جای آن، پای روغن پالم را بیش از پیش به کشور باز کند! رفتاری که برای حسن روحانی تکراری است و او فاجعه انسانی رخ داده در ضاحیه لبنان را هم با تاخیر تسلیت گفته بود.

این در حالی است که روحانی همین ۵ ماه پیش، حادثه تروریستی پاریس را که به لحاظ ابعاد جنایت، بسیار پایین تر از جنایت آل سعود بود، بلافاصله و بدون فوت وقت به همتای فرانسوی اش تسلیت گفته و برای همکاری اعلام آمادگی کرده بود.

این بی تفاوتی صرفا به روحانی محدود نمی شود، اسحاق جهانگیری معاون اول او هم واکنش خاصی به جنایت عربستان نشان نداده است. این در حالی است که او در همین ده روز اخیر به بهانه های مختلف، برای مسئولان روسیه، چین و قزاقستان پیام تبریک فرستاده است. به این ترتیب، واکنش دولت روحانی به جنایت بی سابقه عربستان، تنها به یک محکومیت از سوی سخنگوی وزارت خارجه محدود شد!

 

منبع: صراط

اشتراک این خبر در :