خروس مهربانبه قلم خروس مهربان

از سمت جنوب شهر دوراهک که وارد این شهر شوی اولین منظره ای که خواهی دید پارک متروکه ای است که در زمان های نه چندان دور رنگ سبز زیبایی داشته و امروز مصداق کلمه ی محلی «بسّ لیت» شده است.

پس از این «بسّ لیت» (پارک قدیم) نوبت به مسجد بین راهی این شهر میرسد که اگر مسافر باشی با دیدن مسجدی در کناره ی خیابان اصلی بسیار خوش حال شده و به فکر توقف خواهی افتاد تا استراحتی کرده و اگر وقت نمازت گذشته ، تا قضا نشده در خانه ی خدا ادایش کنی.
اما متاسفانه چند چیز در این مسجد صفت «بین راهی» آن را زیر سوال می برد و بدتر از آن مواردی دیگر است که وضعیت مسجد را بسیار اسفناک جلوه می دهد.
اگر ساعت از حد هشت تجاوز کند مسافرانِ توقف کرده ، با دیدن قفلی که بر  مسجد زده شده سر در گم خواهند شد که حالا که توقف کرده است و درِ مسجد هم قفل است چه باید کرد؟
پس به ناچار روی زمین سیمانی کنار مسجد زیراندازی انداخته و نمازش را ادا میکند(این اتفاق بارها به چشم دیده شده).

این مسافر پس از ادای نماز بر زمین سیمانی کنار مسجد اگر قضای حاجتی داشته باشد با رفتن داخل مسجد و دیدن سرویس های بهداشتی این مسجد قطعا از توقف خود پشیمان خواهد شد و بدتر از آن اگر بعد از همه ی اینها بخواهد حداقل آبی خورده و حرکت کند با دیدن آبسرد کن لجن گرفته ای که منبع آن همیشه خالی است احتمالا از شهر دوراهک تصویری شبیه شهر ارواح در ذهن خود خواهد ساخت و دفعه ی بعد از اتوبان های اطراف شهر گذر خواهد کرد نه از وسط شهر.

پس لازم است عزیزانی که مسئول آبادی و عمران شهری هستند به این مسئله ی حیاتی توجه ای ویژه نمایند و جلوه ی شهر را حفظ نمایند.

 

نگاشته شده به تاریخ ۱۳۹۵/۰۷/۳۰

امضا : خروس مهربان

امضا خروس مهربان

http://s9.picofile.com/file/8271655884/ILYAnews_com_30_7_95.jpg

http://s9.picofile.com/file/8271656384/ILYAnews_com_2_30_7_95.jpg

اشتراک این خبر در :