متخصص اورولوژی بیمارستان شهید گنجی برازجان افزود: عمل درمانی سرطان مثانه که در نوع خود برای نخستین بار در استان بوشهر صورت ‌گرفت با موفقیت در بیمارستان شهید گنجی برازجان به پایان رسید.
http://ilyanews.com/wp-content/uploads/2016/11/9133138_5913-e1479207723284.jpgمتخصص اورولوژی بیمارستان شهید گنجی برازجان گفت: عمل درمانی سرطان مثانه که در نوع خود برای نخستین بار در استان بوشهر صورت ‌گرفت با موفقیت در بیمارستان شهید گنجی برازجان به پایان رسید.

به گزارش ایلیا نیوز، دکتر کیان امید بخش در تشریح جزئیات این عمل گفت: بیمار با درد در ناحیه سمت چپ شکم به پزشک مراجعه کرده و با بررسی‌های به عمل آمده تشخیص سرطان مثانه محرز شد که بیمار برای ادامه روند درمان  به بیمارستانی غیر دولتی در تهران مراجعه کرد.

وی افزود: برای پرهیز از صرف هزینه‌های اعلام شده از سوی بخش خصوصی و با توجه به وجود امکانات لازم و کادر مجرب درمانی در بیمارستان شهید گنجی برازجان، بیمار با اعتماد موجود برای ادامه روند درمانی خود به این مرکز مراجعه کرد.

این متخصص تصریح کرد: با بررسی‌های به عمل آمده متوجه عدم گسترش بافت سرطان به سایر ارگان‌ها شده و بهترین  اقدام را برداشت مثانه بواسطه درگیر شدن کلی با ضایعه و اختلال در سیستم دفع ادرار و پیشگیری از درگیر کردن سایر اعضای شکمی تشخیص دادیم.

دکتر امید بخش با اشاره به عمل جراحی چند ساعته برداشت ضایعه و کنترل عروق باقیمانده، افزود: گام مهم پس از برداشت بافت سرطانی، احیای بافت مثانه به کمک قسمتی از روده بیمار بوده که این عمل چندین بار در بیمارستان شهید گنجی با موفقیت انجام شده است برای این بیمار نیز صورت گرفت.

اشتراک این خبر در :