کانون رشد و توسعه نجیرم؛ در ادامه نشست های تخصصی رشد و توسعه شهرستان دیّر ، اینبار میزبان استاد هوشنگ مرادی کرمانی بود تا حول محور “کتاب خوانی و رشد مطالعه در کودکان شهرستان دیّر” با کودکان ، والدین و اهالی فرهنگ و هنر به گفتگو بنشیند.مهم ترین برنامه های مرادی کرمانی در مدت حضور خود بازدید از کتابخانه عمومی بردستان، کانون پرروش فکری ، مهد کودک ،نشست “سر در تنور قصه ” و ” کارگاه تجربه قصه نویسی” ویژه علاقه مندان بود .

به گزارش ایلیا نیوز : گفتنی است آئین امضا کتاب های ایشان با استقبال بی نظیر علاقه مندان همراه بود.

هوشنگ مرادی کرمانی در سال ۱۳۲۳ در روستای سیوچ از توابع بخش شهداد کرمان متولد شد و تا کلاس پنجم ابتدایی در آن روستا درس خواند سپس به کرمان رفت .دوره دبیرستان را در یکی از دبیرستان‌های شهرستان کرمان گذراند و سپس وارد دانشگاه شد. دوره دانشکده هنرهای دراماتیک را در تهران گذراند و در همین مدت در رشته ترجمه زبان انگلیسی نیز لیسانس گرفت.

وی فعالیتهای هنری خود را از سال ۱٣٤٠ با رادیو کرمان آغاز کرد و بعد این فعالیت را در تهران ادامه داد. نویسندگی را از سال ۱۳۴۷ با مجله خوشه آغاز کرد سپس قصه های مجید را برای برنامه «خانواده» رادیو ایران نوشت. همین قصه ها، جایزه مخصوص «کتاب برگزیده سال۱۳۶۴» را نصیب وی ساخت.

از هوشنگ مرادی کرمانی تا کنون نه کتاب داستان انتشار یافته است که برخی از آنها به زبانهای آلمانی ، انگلیسی ، فرانسوی ، اسپانیایی ، هلندی ، عربی ، ارمنی ترجمه شده و هم چنین هجده فیلم تلویزیونی و سینمایی بر اساس داستانهای او به تصویر درآمده است.
آثار ترجمه شده وی جوایزی را از مؤسسات فرهنگی و هنری خارج از کشور به دست آورده است. از جمله : جایزه دفتر بین المللی کتابهای نسل جوان (۱٩٩٢ ) . (IBBY) جایزه جهانی هانس کریستین آندرسن.برخی از آثار مرادی کرمانی عبارتند از: – قصه های مجید- بچه های قالیباف خانه – نخل  –  خمره – مشت بر پوست – تنور – کوزه -مهمان مامان .

حضور در کتابخانه عمومی بردستان و دیدار با دانش آموزان

 

حضور در کانون پرورش فکری بندر دیّر

 

ساحل بندر دیّر

مصاحبه اختصاصی با روزنامه بامداد جنوب

نشست”سر در تنور قصه”

 

 

آئین امضا کتاب

اشتراک این خبر در :