امام جمعه دیّر گفت: مدافعان حرم همچون رزمندگان دوران دفاع مقدس در مسیر ولایت حرکت می‌کنند.

خبرگزاری فارس: مدافعان حرم در مسیر ولایت حرکت می‌کنند

به گزارش ایلیا نیوز؛ حجت‌الاسلام سید علی حسینی عصر امروز در آیین سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص)و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و تجلیل از خانواده مدافع حرم در حسینیه امام زین العابدین(ع) بردخون اظهار داشت: مدافعان حرم همچون رزمندگان دوران دفاع مقدس در مسیر ولایت حرکت می‌کنند.

وی افزود: افرادی که برای حفظ حریم اهل بیت(ع) تلاش می‌کنند مجاهدان راه خدا هستند زیرا دنیای کفر کمر به نابودی اسلام و ارزش‌های اسلامی بسته‌اند اما شیفتگان حریم  ولایت ایثارگرانه در برابر آنان صف بسته‌اند و از اسلام دفاع می‌کنند.

امام جمعه دیّر اضافه کرد: دفاع از ملت‌های مسلمان وظیفه ما است و برای دفاع از امنیت و کیان کشور اسلامی در سوریه مشاوره می‌دهیم زیرا هدف اول دشمنان، ایران است و هر کسی در این راه تلاش کند افتخار جهاد فی سبیل الله را کسب کرده است.

در ادامه یکی از روحانیون به پیشتازی اسلام در همه عرصه‌ها اشاره کرد و گفت: پیامبر اسلام دعوت خود را جهانی کرد و خیل عظیمی از مردم را جذب کرد زیرا پیامبر اخلاق را نهادینه کرد و علم را گسترش داد.

حجت‌الاسلام حسن درخشان افزود: اسلام بنیانگذار توسعه و پیشرفت شد اما معاندان اسلام را دچار انحطاط کردند و از درون اسلام را به سوی ضعف پیش بردند.

وی از برخی مسئولان انتقاد کرد و گفت: عده‌ای از مسؤولان کار ضدفرهنگی می‌کنند و با اعتبارات نجومی به سمت انحطاط می‌روند در حالی که ۳۰۰ کانال سیاسی علیه نظام اسلامی فعالیت می‌کند.

درخشان با بیان اینکه برخی از مسؤولان ترویج دهنده ابتذال هستند، ادامه داد: امروز هیأت‌های مذهبی بیشترین کار مذهبی و فرهنگی را می‌کنند اما تعدادی از مسؤولان در غفلت و خواب به سر می‌برند.

این مبلغ دینی از حقوق‌های نجومی برخی مسؤولان انتقاد کرد و گفت: انقلاب را امام و شهیدان برپا کردند اما متاسفانه عده‌ای بر سر سفره‌های آماده نشستند و از صاحبان انقلاب بی‌خبرند.

در ادامه از خانواده مدافع حرم علیرضا حاجیانی با تقدیم هدایایی تجلیل شد و در رثای پیامبر خاتم(ص) و امام حسن(ع) مرثیه‌سرایی و ذکر مصیبت کردند.

اشتراک این خبر در :