به گزارش ایلیانیوز ؛ حجت الاسلام شیخ حسن درخشان در پی اعتراضات منتقدین خود در فضای مجازی بعد از سخنرانی در بهارستان شهرستان جم طی یادداشتی اینچنین واکنش نشان داد.

شیخ حسن درخشانباسلام و ارادت به ساحت قدس بهارستان
بهارستان نفس میکشد پس زنده است، اینکه در پی یک سخنرانی متفاوت با رویکرد نقد لیبرالیزم ، چنین فضای انتقادی به دنبال داشته باشد کاملا طبیعی است، و نشان از پویایی یک ملت میدهد. اما چند نکته قابل تامل؛

آنانی که خود را به شهدا منتسب کرده اند و امروز در بهارستان دایه ای از مادر دلسوز تر شده اند باید روشن کنند که چرا از نقد لیبرالیزم آشفته خاطر شدند؟
اینجانب، با استفاده از سه مولفه ساده زیستی، مقاومت و تهجد با رویکرد ادبیات غنی فارسی و مستند به آیات و روایات، شاخصه های شهادت را تبیین کردم و ماوقع دنیای امروز سیاست را بر آن منطبق کردم.
از دل شاخصه های شهادت چند سوال مطرح کردم که اگر امروز شهدا بودند در قبال قرارداد ننگین کرسنت، اف ای تی اف، شکست مفتضحانه برجام، عبور از خط قرمز رهبری در برجام، بتن ریزی قلب راکتور اراک، صنعت هسته ای نابودشده و تحریم های برداشته نشده، چه موضعی داشتند؟
از سفره نان و نمک شهدا گفتم و از سفره پرزرق و برق آنکه با فیش های نجومی، دخترش گفت پدرم فقط سهمش را از انقلاب برداشته است. در برخی مواقع هم سخنم باز به تلمیح کشاندم شاید بگذارد اثری بر متلک نشناسان.

لازم به ذکر است به سخنگوی دولت هم عرض ارادتی کردم و گفتم اینان یعنی شهدا امانتدار بزرگ نظامند نه صاحبان فیش های نجومی،
مردم خوب بهارستان که احیانا در آن جلسه معنوی حضور نداشتید! در آن محفل از همت گفتیم و از باکری، از پایی که جا ماند تا جسارت یک افسر عراقی و نصب پرچم عراق در سینه یک شهید ، از مقاومت شهدا گفتم و از لبخندهای ظریفانه بیجای دیپلماسی، توسل بود و اشکی که بر گونه ها سرازیر بود.

البته خوب میدانم آنانی که حضور داشتند راویان صادق و امانتدار خوبی در انتقال مطالب آن شب هستند ولی هر حادثه ای  چه بسا دچار تحریف بشود.

در هرحال حرف برای گفتن بسیار بود و وقت اندک و گفتم   (با لب دمساز خود گر جفتمی      همچو نی من گفتنی ها گفتمی)
و گفتم که جام ما پر می نشد به دوران شما
حال از شما میپرسم اگر شهدا بودند موضعشان چه بود؟

آری بهارستان نفس میکشد،پس زنده است
درود بر مردم ولایتمدار و انقلابی بهارستان

اشتراک این خبر در :