امام جمعه دیر گفت:بهره مندی از منافع میادین گازی گلشن و فردوسی حق مردم شهرستان دیر است و نباید با اقدامات نسنجیده روحیه نا امیدی در بین مردم تزریق کرد.

http://motaf24.ir/uploads/90912009611-300x168.png

به گزارش ایلیا نیوز به نقل از مطاف۲۴  : حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های امروز نمازجمعه دیر افزود: در روز۱۳ آذر که حماسه بزرگ مردم دیر در محرم سال ۵۷ رقم خورد و به عنوان روز شهرستان دیر نامیده شده است باید از مردم  و شهدا تجلیل و حماسه های آنان بازگو شود .

وی بیان داشت:مردم دیر نه تنها در زمان انقلاب حماسه آفریدند بلکه در دوران دفاع مقدس و در عرصه های مختلف نظام همچون انتخابات ها ،راهپیمایی ها و مقابله با توطئه های دشمن حضور چشمگیری داشته اند و هرگاه  نظام دست یاری به سوی آنان دراز کرده است در تمامی عرصه  ها فعال بوده اند.

امام جمعه دیر اضافه کرد:آنچه بنده را نگران کرده است عدم توجه لازم به این شهرستان و مردم خونگرم آن در دولت های مختلف است.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی و دولتمردان خدمات بزرگی انجام داده اند اما یک سری مسائل مردم را نگران کرده است ،گفت: مقایسه ۱۰ سال قبل با زمان حال این را نشان می دهد که در گذشته شورا و مسئولین ما فعال و پیگیر تر بودند اما در این برهه از زمان مردم کمی سرخورده شده و احساس ناامیدی می کنند و این آغاز یک خطر بزرگ است که اگر این گونه شود ما همه چیز را از دست داده ایم.

سید علی حسینی افزود:انتقال دفتر پارس شمالی به مکانی  دیگر،بلاتکلیفی زمین های مردم در محدوده پارس شمالی که برخی از مسئولین استان می گویند خیلی نیاز به این زمین ها نداریم، کلنگ زنی اورژانس هوایی دیر در جایی دیگر و بحث شهرک مسکونی نفت که قرار براین بود در حد فاصل شهرستان دیر و کنگان احداث شود اما صحبت از انتقال آن به مکانی دیگر است  باعث شده مردم ما ناامید شوند.

وی ادامه داد:  مردم دیر دلشان به این خوش بود که اگر پارس شمالی به جای دیگر منتقل شده است لااقل منافع  تأسیسات میادین گازی فردوسی و گلشن  نصیب مردم دیر می شود اما اخیرا مکاتباتی منتشر شده  مبنی بر این که قرار است مخازن آن به سمت سایت های ۱ و ۲ لوله کشی شود یعنی اینکه تأسیسات در خشکی نباشد و یا کم باشد.

خطیب جمعه دیر اظهار داشت:بنده  احساس شرمندگی می کنم که چرا نمی توانم کاری برای مردم انجام دهم البته ما  تا جایی که از دستمان برامده پیگیری کرده ایم اما خود  شما مردم به امید بنده و مسئولین نباشید، بالاخره شما شورا و نماینده دارید خود شما هر کدام در چارچوب قانون از حق خود دفاع کنید و مطالبات خود را از مسئولین و نماینده مجلس بخواهید و اگر حق شماست چرا حقتان ضایع شود.

وی  با بیان اینکه خون های پاک شهدا که به زمین ریخته شد از ما می خواهد که پیگیر و مسئولیت پذیر باشیم افزود: مردم حق خود را مطالبه کنند و مسئولین نیز باید پاسخگو باشند.

حجت الاسلام حسینی در خصوص روز دانشجو تصریح نمود: دانشجویان ما با الهام گرفتن از شهدای دانشجو، روحیه لم ستیزی و استکبار ستیزی و بصیرت افزایی  و پایبندی به ارزش های اسلامی را در خود زنده نگه دارند و راه شهیدان را ادامه دهند.

وی در رابطه با حقوق های نجومی نیز گفت:برخی می گویند بحث حقوق های نجومی غیر قانونی نبود و این افراد از چهره های شاخص نظام و امانت داران بزرگ نظام هستند در حالی که توجیه کردن کار خلاف خطرناک است و انتظار می رود هر سه قوه این مسئله را به سر انجام رسانند و مردم را امیدوار کنند.

حسینی درباره تصویب طرح تمدید تحریم های ۱۰ ساله علیه ایران در مجلس سنای آمریکا بیان داشت:اگر در تصویب برجام عجله نمی شد و از جزییات غافل نمی شدیم امروز به این مشکلات برنمی خوردیم بنابراین باید کارها  را با دقت و حوصله انجام داد.

وی در خصوص سالروز تشکیل قانون اساسی عنوان کرد: قانون اساسی میثاق ملی ماست وهمه باید به این قانون وفادار باشیم و به آن عمل کنیم.

امام جمعه دیر افزود: برای حفظ وحدت و اساس امت اسلامی دست از برخی اعمال تفرقه افکنانه برداریم و به مقدسات دیگران توهین نکنیم.

اشتراک این خبر در :