قائم مقام وزیر کشور گفت: در زمان حاضر میلیارد ها دلار سرمایه گذاری در بخش های نفت، گاز و پتروشیمی به برکت وجود امنیت بالا در استان بوشهر انجام یا در حال انجام است.
http://ilyanews.com/wp-content/uploads/2016/12/4rotf9op.jpg
به گزارش ایلیا نیوز، محمد حسن مقیمی در آئین تودیع و معارفه معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری بوشهر افزود: بوشهر از استانهای امید کشور است که مجموعه سرمایه گذاری و فعالیتهای اقتصادی و صنایع استراتژیک و فوق استراتژیک کشور در آن انجام و یا در حال انجام است.

مقیمی با بیان اینکه بوشهر از نظر وحدت موجود بین شیعه و سنی در کشور نمونه است افزود: بوشهر برای وزارت کشور از اهمیت بالایی برخوردار است طوری که حجم بالای سرمایه گذاری و توجهی که در چند سال اخیربه این استان انجام شده نوید آینده بسیار خوبی برای کشور می دهد.

وی با قدردانی از تلاشهای فتح الله حقیقی معاون سیاسی امنیتی پیشین استانداری بوشهر گفت: عبدالکریم گراوند نیز با ۱۵ سال سابقه فرمانداری، چند سال مدیرکلی سیاسی در استانداری و سه سال معاون مدیرکل سیاسی در وزارت کشور از تجربه موفقی برای تصدی این مسئولیت برخوردار است.  در این آئین عبدالکریم گراوند با حکم وزیر کشور به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر قدردانی و از تلاش های فتح الله حقیقی در این مسئولیت قدردانی شد.
قائم مقام وزیر کشور: سرمایه گذاری میلیارد ها دلار در استان بوشهر
با توجه به اظهارات قائم مقام وزیر کشور، این سوال در ذهن ها نقش می بندد که سهم مردم استان بوشهر از وجود صنایع عظیم نفت و گاز در این استان و میلیارد ها دلار سرمایه گذاری در این بخش ها چقدر است؟!

به گزارش ایلیا نیوز، استان بوشهر یکی از مناطق عمده نفت و گاز خیز کشور است به ‌طوری که بیش از ۹میدان نفتی با حداقل ۱۸ مخزن بزرگ نفتی در محدوده فلات قاره و ۶ میدان با حداقل ۹ مخزن نفتی در محدوده خشکی را داراست. قرارداشتن ۷۰ درصد منابع گازی کشور در استان ، برخورداری از ۱۳ درصد ظرفیت تولید نفت در مناطق خشکی و ۷۰ درصد تولید نفت فلات قاره کشور عمده ترین ظرفیتهای استان در حوزه نفت و گاز می‌باشد.

علارغم وجود منابع عظیم نفت و گاز در استان بوشهر، این استان با مشکلات زیادی همچون بیکاری و آلودگی هوا و… دست تو پنجه نرم می کند.

در استانهای نفت خیزی مثل بوشهر که در احاطه میادین نفت و گاز عظیم جهان قرار دارند و دارای بزرگترین اسکله های صادراتی جهان هستند، شرکتهای عظیم نفتی فعال در این منطقه باید بخشی از درآمدهای خود را برای بهبود وضعیت مردم این منطقه هزینه کنند.

اشتراک این خبر در :