رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهرگفت: شرکت متانول کاوه که از آن بزرگترین واحد تولیدی متانول جهان یادمی شود با پیشرفت بالای ۹۰درصد در شهرستان دیر این استان در حال ساخت است و تا پایان سال وارد مدار تولید می‌شود.

به گزارش ایلیا نیوز ؛ سید حسین حسینی محمدی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید معاون صنعت، معدن و تجارت از این طرح صنعتی در گفت و گو با ایرنا افزود: متانول کاوه با تولید ظرفیت سالانه دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن امسال به بهره برداری می رسد.

وی یادآورشد: خوراک اصلی این واحد گاز است که اکنون طرح لوله کشی گازرسانی با ۹۰ درصد پیشرفت به این واحد تولیدی نهایی شده و بعد از دو ماه به بهره برداری آزمایشی خواهد رسید.

این مقام مسئول اظهارداشت: در هشت ماه سال جاری مجوز های صادره نسبت به مدت سال قبل ۸۴ درصد و با حجم دو هزار و ۷۰۰ درصد افزایش و بیش از ۱۳۷ درصد افزایش اشتغال داشته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: در این مدت تعداد ۲۴ پروانه صنعتی به بهره برداری رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰۰ درصد از نظر تعداد و از نظر سرمایه گذاری ۳۱۲ درصد افزایش نشان می دهد.

وی بااشاره به اینکه در این مدت ۲۲۶ فرصت شغلی در استان بوشهر ایجاد شده است گفت: امسال تعداد ۱۲۰ واحد صنعتی در این استان با بانک ها قرارداد بسته و تعداد ۱۰۳ فقره نیز منجر به دریافت ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات شده است .

حسینی گفت: تعداد ۱۴۷ واحد تولیدی نیز بصورت مستقیم از بانک ها تسهیلات دریافت کرده اند.

 

اشتراک این خبر در :