امام جمعه دیر گفت: حضور مردم در حماسه ۹ دی مظهر تولی و تبری بود که ملت با بصیرت و آگاهی آن حماسه بزرگ را در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت کردند.

http://ilyanews.com/wp-content/uploads/2015/12/emam-jome.jpgبه گزارش ایلیا نیوز ، حجت الاسلام سیدعلی حسینی امروز در همایش بزرگداشت نهم دی ماه در شهر دیر اظهار داشت: ۹ دی ماه روزی بود که ملت ما با بصیرت و آگاهی به صحنه امدند و آن نمایش تاریخی را خلق کردند.

وی افزود: حضور مردم در حماسه ۹ دی مظهر تولی و تبری بود که ملت ایران با بصیرت و آگاهی و بر اساس عشق به اهل بیت و محبت به ولایت فقیه خالق آن حماسه بزرگ و فراموش نشدنی را در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به ثبت رساندند.

امام جمعه دیر بیان کرد: در این روز ایران اسلامی، عشق خود به دین، باور‌ها، سید و سالار شهیدان و پیوند عمیق خود با رهبری و نفرت و انزجار خود را نسبت به استکبار جهانی به نمایش گذاشتند.

حسینی عنوان کرد: طراحان اصلی فتنه ۸۸ استکبار جهانی بود که در داخل کشور نیز عناصری فریب خورده به عنوان ابزار پیاده شدن این فتنه شوم با آن‌ها همراه شدند.

امام جمعه دیر با بیان اینکه گرامی‌داشت ۹ دی در واقع گرامی‌داشت بصیرت، اعتقادات و باورهای ملت و تجدید میثاق با مقام ولایت و ولی فقیه است، افزود: حماسه ۹ دی برآمده از غیرت دینی و بصیرت مردم بود و ملت در این روز در سال ۸۸  وفاداری خود را به نظام اسلامی به اثبات رساندند.

حسینی یادآور شد: کسانی که در فتنه ۸۸ در مقابل نظام و رهبری ایستادند و افرادی هم که با سکوت خود فتنه‌گران را تأیید کردند، مهر بدنامی و فتنه‌گری بر پیشانی‌شان خورد که در تاریخ ثبت شد و با هیچ آبی پاک نخواهد شد.

وی ادامه داد: نقشه‌‌های دشمنان در فتنه ۸۸ با مدیریت رهبری و بصیرت مردم همیشه در صحنه نقش بر آب و توطئه دشمن خنثی شد.

وی یادآور شد: عده‌ای با اینکه می‌دانند قضایای فتنه ۸۸ چه بوده است و چه فتنه بزرگی نظام را تهدید کرد اما باز هم از سر لجاجت از موضع‌شان کوتاه نیامدند و سبب ایجاد خسارت‌هایی به مملکت شدند.

امام جمعه دیر با بیان اینکه، فتنه ۸۸ یک امتحان الهی برای ملت قهرمان و سرافراز ایران اسلامی و خطرش از جنگ ۸ ساله بیشتر بود گفت: فتنه ۸۸ به ظاهر تمام شد اما فتنه ها هم چنان ادامه دارد و باید بیدار باشیم و بصیرتمان را حفظ کنیم.

اشتراک این خبر در :