نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: وقتی می‌گوییم چرا بیکاری است آقایان می گویند شما می‌خواهید دیوار بکشید! بلی ما دیواری بلند بین چپاولگران و حقوق مردم خواهیم کشید.

خبرگزاری فارس: دیوار بلندی بین چپاولگران و حقوق مردم خواهیم کشید/ واردات از چین در این دولت دوبرابر شده استبه گزارش ایلیا نیوز، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در اجتماع عظیم مردم بوشهر گفت: سلام و درود بر سلحشوران غیور تنگستان و مردان و زنانی که با غیرت و بصیرت اجازه ندادند یک وجب از خاک وطن مورد تعرض و اشغال دشمن قرار بگیرد، سلام بر افتخار آفرینانِ مقابل انگلیسی‌ها و کفر جهانی که از خود ایستادگی و غیرت و دشمن شناسی و دشمن ستیزی نشان دادند.

وی ادامه داد: امروز با وجود افتخار آفرینی و نیروهای متراکم انسانی حق نیست که مردم دچار مشکل معیشت و آسیب های اجتماعی و مبتلا به مجموعه ای ناکارآمد در کشور باشند.

*دور کننده سایه جنگ از کشور حضور سلحشورانه مردم است

رئیسی با بیان اینکه رمز پشیمانی دشمن و دور کننده سایه جنگ از کشور حضور سلحشورانه مردم است، اظهارداشت: چرا جوانان باید دغدغه شغل داشته باشند و در هر خانه چند بیکار باشد؟

رئیسی با تاکید بر اینکه اگر تولید در کشور رونق داشته باشد بیکار نخواهیم داشت تصریح کرد: دلیل تعطیلی کارخانه ها، کمبود نقدینگی عنوان می شود. آیا واقعاً مشکل کشور نقدینگی و کمبود منابع است؟ قاچاق کالا برای تولید مضر است اما آیا منظور کانتینر است یا کوله بری که به دلیل نیاز این کار را انجام می دهد؟ امروز قاچاق کالا سازمان یافته و با کانتینر انجام می شود نه با ته لنجی که به دلیل نیاز انجام می شود.

* ما دیوار بلند بین چپاولگران و حقوق مردم خواهیم کشید

وی با طرح این سوال که چرا وقتی حرف از قاچاق کالا می شود بحث به سمت کوله بری و ته لنجی می رود؟ گفت: چرا پانصد هزار نفر باید پشت صف دریافت وام ازدواج بمانند. یازده میلیون جوان آماده ازدواج داریم. ایجاد سامانه اطلاعاتی جامع می تواند واردات و صادرات را کنترل کند. عده ای با دریافت پانصد هزار میلیارد تومان حق مردم را ضایع کردند. وقتی می گوییم چرا بیکاری است آقایان می گویند شما می خواهید دیوار بکشید. بلی ما دیواری بلند بین چپاولگران و حقوق مردم خواهیم کشید.

*چرا دو درصد از فروش نفت سهم استان‌های نفت خیزی مانند بوشهر نمی شود؟

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: باید برای رفع بیکاری اقتصاد دریا را فعال کنیم. شما مردم باید اقتصاد دریا را فعال کنید تا بیکاری نباشید. بوشهر از بهترین مراکز تولید خرما است و با صنایع تبدیلی می توان شغل و ارزش افزوده ایجاد کرد.

*واردات از چین در این دولت دوبرابر شده است

رئیسی گفت: جناب آقای روحانی مگر به مردم نگفتید چرا کشور بازار کالای چینی است؟ آیا آمار کاهش یافته است؟ در این دولت واردات از چین دو برابر شده است.

*احیای ظرفیت پایین دستی پتروشیمی می تواند اشتغال را افزایش دهد

وی اظهار داشت: احیای ظرفیت پایین دستی پتروشیمی می تواند اشتغال را افزایش دهد. چرا می گویید نمی توان یک میلیون شغل ایجاد کرد؟

*ما موافق افزایش یارانه فقرا هستیم اما چرا شب انتخابات

رئیسی افزود: می‌گوییم یارانه فقرا باید افزایش پیدا کند؟ می‌گویند پول نیست. چگونه شب انتخابات یارانه اقشار تحت پوشش را چند برابر کردید؛ البته ما موافق افزایش یارانه فقرا هستیم اما چرا شب انتخابات؟ مشکل کشور کمبود نقدینگی و منابع و امکانات نیست. مشکل ضعف مدیریت اجرایی کشور است.

*آقای روحانی اجتماعات عظیم سراسر کشور را ندیده می‌گیرید

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: آقای روحانی اجتماعات عظیم سراسر کشور را ندیده می گیرید. برای نشنیدن می گویید با اتوبوس آمدند. بعضی‌ها نخواستند حرف مردم را بشنوند و وقتی شنیدند که دیر بود. خیلی فرصت‌ها و کارها به دلیل نوع نگاه به مردم و بیگانه از دست رفت. بیگانگان مشکل کدام کشور را حل کردند که ما دومی باشیم؟

وی تا کید کرد: آقای روحانی شما می‌گویید آقایان می خواهند دیپلماسی را نوع دیگری تعریف کنند. روابط شما با ۱۵ کشور همسایه چگونه است. می‌توان بهترین روابط با کشورهای خلیج فارس را داست. این که به بیگانگان بگوییم در انتخابات هوای جریان ما را در انتخابات داشته باشیم. ما این دیپلماسی را بلد نیستیم.

رئیسی با بیان اینکه شما برای برجام پیش پرداخت کردید و در قلب راکتور بتن ریختید اما تعهد طرف مقابل باید نقد شود، افزود: برجام چک نقد نشده است. آیا شما توان نقد کردن چک برجام را دارید؟ به دلیل ضعف دیپلماسی و دیپلماسی التماسی دولت ما با دیپلماسی انقلابی چک برجام را نقد می‌کنیم.

«ما می‌خواهیم با کشورهای منطقه دیپلماسی عزتمندانه داشته باشیم. خطه بوشهری رئیسعلی دلواری را داشته باشد. اینها الگوی ما هستند و این مردم می توانند انگلیس را پشیمان کنند. بنیه دفاعی برای حفظ کشور از تعرض است. ما اهل جنگ نیستیم و اعلام کردیم جنگ را نمی پذیریم اما زیر بار ظلم نمی رویم و به کسی هم ظلم نمی کنیم.»

* دوران حرف تمام شده است

رئیسی ادامه داد: در میان خانم‌ها تبلیغ می کنند که آزادی زنان و مردان را محدود می کنیم. مگر شما به اهل سنت و زنان و مردان آزادی دادید؟ این آزادی را خدا و قانون اساسی داده است. هنر دولت تضمین این است که ضایع شدن حقوق مردم جلوگیری کند. آیا مشکل ما نوشتن برنامه است یا عمل و اجرا؟ دوران حرف تمام شده و دوران اقدام و عمل است. این وعده‌ها عمل شدنی است و ما با شعار «ما می‌توانیم» به آن عمل می‌کنیم.

*برادر عزیز و مجاهد ما آقای قالیباف تکلیف مدارانه انجام وظیفه کرد

این نامزد انتخابات تصریح کرد: برادر عزیز و مجاهد ما آقای قالیباف با تشخیص زمان و شرایط ایثارگرانه رفتار کرد و تکلیف مدارانه انجام وظیفه کرد؛ ما هم آمده‌ایم که کسی خجالت نکشد؛ ما در دولت و کرامت معتقدیم دولت نباید تاجر باشد و در بخش خصوصی کار نکند تا جوانان و دختر و پسر ما کار با کرامت داشته باشند؛ مشکلات کشور با مساعدت جوانان قابل حل است و امید است با حضور شما مشکلات حل شود و بتوان فقر را از چهره زیبای کشور زدود.

در ابتدای این دیدار بیانیه روحانیت استان بوشهر در حمایت از سید ابراهیم رئیسی در مصلی بوشهر قرائت شد.

اشتراک این خبر در :