حجت الاسلام رئیسی گفت: نه تنها کشور به عقب برنمی گردد بلکه تحمل وضع موجود هم نداریم و با نگاه به اینده به دنبال رفع مشکلات کشور هستیم.

به گزارش ایلیا نیوز، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی امروز در جمع مردم بوشهر اظهار داشت: نه تنها کشور به عقب برنمی گردد بلکه تحمل وضع موجود هم نداریم و با نگاه به اینده به دنبال رفع مشکلات کشور هستیم.

*سلام و درود بر مرزبانان غیور و سلحشوران خطه تنگستان، سلام و درود بر مردمانی که اجازه ندادند یک ذره از خاک به دشمن برسد که افتخار می کنم امروز در کنار شما قرار گرفته ام.

*امروز با همه افتخارات و عزت افرینی و با این همه ذخائر و نیروی انسانی حق نیست مردمی که در همه مشکلات اقتصادی و اجتماعی این قدر دچار مشکل باشند که معتقدیم کشور مبتلا به مجموعه ای ناکارامدشده است.

* مشکل کشور با حضور و حساسیت شما مردم حل شود تا از چهره کشورمان، فضای نازیبای فقر و فساد رخت بر بندد و جامعه پاک شود. مگر ثروت کشور در بوشهر نیست، چرا این قدر نسبت به این استان و استان های دیگر کشور این گونه رفتار می کنید.استان بوشهر و هرمزگان قریب به هزاران کیلومتر مرز آبی دارد که می توان از اقتصاد دریا ان طور که در اروپا سبب تولیدات ناخالص ملی شان تا ۵۰ درصد از دریا شده استفاده کرد در حالی که در کشور ما این آمار کمتر از دو درصد است.

*قدرت مردم و ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن سبب شد سایه جنگ از کشور دور شود و حضور شما سلحشوران سبب شد کشور هم اکنون در اوج قدرت در منطقه باشد نه آن چیز که بعضی ها علاقمند به گفتن آن هستند.

* وجود مردان غیور و با بصیرت در استان بوشهر سبب شده که دشمن نتواند به خاک ما تعرض کند اما  امروز با وجود این همه ذخائر غنی در این استان،چقدر ابرای این مردم هزینه شده است؟ چرا باید در همین بوشهر با این همه پتانسیل برای کار شاهد بیکاری در بین خانواده هایی باشیم که دارای مدارک عالی تحصیلی هستند؟ چرا باید مردم این استان با همه مقاومت و دلیری در برابر دشمنان در طول تاریخ که یک الگو ی دشمن ستیزی هستند باید این قدر دچار مشکلات اقتصادی ، معیشتی و آسیب‌های اجتماعی باشند؟البته معتقدیم همه این مشکلات به دلیل این است که مدریت اجرایی کشور ناکارآمد است.

* وقتی یکی از وزرای کنونی دولت صراحتا اعلام می کند که دلیل تعطیلی ۵۰ درصد از رفیت صنایع و کارخانجات کشور، کمبود نقدینگی است آیا واقعا باید بپذیریم که کشور این قدر حوزه مالی مشکل دارد یا این که مشکل از کمبود مدیریتی است که سبب کمبود نقدینگی شده است.مردم عزیز استان بوشهر مطمئن باشید که اگر در کشور تولید رونق داشته باشد بیکاری ریشه کن خواهد شد.

* چرا با وجود ورود بیش از ۱۸ میلیارد دلار قاچاق در کشور که بخش عمده آن کانتینری و از گمرکات وارد می شود برخورد قاطعی انجام نمی دهید و فقط ملوانی که از طریق ته لنجی در جنوب و از طریق کوله‌بری در غرب کشور می خواهد به زحمت امرار معاش کند را تحت فشار قرار می‌دهید؟ آیا این جابجایی قاچاق است یا آن همه کانتینر که کالای قاچاق وارد کشور می کنند؟

*جمعیت جوان کشور برای گرفتن یک وام ازدواج را چقدر از این بانک به آن بانک می دوانید و در حالی که ۱۱ میلیون نفر جوان آماده ازدواج هستند تسهیلاتی برای آنها قرار نمی‌دهید؟

* با ما می گویند می خواهند در خیابان ها بین مردم دیوار بکشند. بلی می خواهیم دیوار بکشیم اما نه ان دیواری که شما امروز در حال تخریب ما هستید. ما می خواهیم بین آنها که حق و حقوق این مردم را چپاول کرده اند دیوار بکشیم .

* چرا شما بازار ایران را به یک بازار چینی تمام عیار تبدیل کرده اید؟مگر هیم شما نبودید که دیگران را متهم به واردات بی رویه می کرد حال چه شده که شما در این دولت ۱۰ میلیارد دلار و درست ۵۰ درصد بیش از÷دولت گذشته واردات کالا به کشور داشته‌اید؟

* اگر ما می گوییم می توانیم تا یک میلیون شغل ایجاد کنیم به این دلیل است که ظرفیت های آن موجود است که فقط در بخش پتروشیمی با برنامه ریزی های انچام شده این یک ملیون شغل ایجاد می شود.

* کشور با داشتن ظرفیت های مناسب مشکلی برای اداره ندارد . این که می گویید کشور دچار کمبود نقدینگی،آب و خاک و نیروی انسانی است این فقط صحبت ماست در حالی که ما معتقدیم مشکل کشور نه این موارد که مدیریت ضعیف و شکننده شما در عرصه اجرایی است.مگر می شود که این کشور نتواند تسهیلات لازم برای ازدواج ۷۰۰ هزار نفر ایجاد کند.

* پیش از شما و در گذشته هم خیلی ها آمدند و هیچ توجهی به حرف و دردل مردم نکردند اما بروید و سرگذشت آنها راببینید که چگونه فرصت سوزی کردند و فرصت ها را از دست دادند.

*به ما می‌گویند شما اهل تعامل با دنیا نیستید . آخر این چه حرفی است که شما می زنید . دیپلماسی ضعیف خود را ببینید که با وجود دوستی با کشور عراق ، حجم سرمایه و کالا در این کشور متعلق ÷به ترکیه است. در دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس هم همین گونه است .اگر آن نوع دیپلماسی که شما به اروپاییان می‌گویید که هوای ما را داشته باشید تا به شما توجه کنیم را می‌خواهید، ÷ما این نوع دیپلماسی را قبول نداریم.

* برجام را به عنوان یک سند با همه مشکلات و نارسایی های آن قبول داریم اما معتقدیم که یک چک نقد شده‌ای است که شما پیش‌پرداخت آن را داده اید اما چرا قادر به وصول آن نیستید؟ما با یک دیپلماسی قوی و انقلابی به دنبال این چک وصول نشده گام بر می داریم چون مشکل جامعه را با این نوع دیپلماسی ضعیف غیر قابل حل می دانیم.

* دولت ما را رقیب خود می داند در حالی که مردم شما بگویید آیا دولت به وعده های چهار سال گذشته خود عمل کرده است ؟ به دولت می گوییم که ما رقیب شما نیستیم بلکه این عملکرد ضعیف شماست که اکنون رقیب شما شده است.

* ما نه جنگ طلب هستیم و نه این که به دنبال جنگ با دنیا باشیم اما این گونه هم نیست که زیر بار حرف زور برویم و مطردم ایران نشان داده اند که در برابر ظالم مقاوم خواهند بود و زیر بار نمی روند.

* آزادی حق مردم است که هر دولتی بر اساس قانون اساسی موظف برا ایجاد آن به شهروندانش است پس چرا می گویید که رئیسی می خواهد آزادی مردم را سلب کند . چرا می خواهید با مردم هراسی این طور وانمود کنید که اگر به روحانی رای ندهید، رئیسی آزادی شما اقایان و خانم ها را خدشه دار می‌کند؟ آزادی حق شماست و من هم موظفم در چارچوب قانون اساسی عمل کنم.

* دولت کار و کرامت با استفاده از نظرات نخبگان و دانشگاهیان و مدیران مجرب برنامه برای ساخت کشور در دستور کار دارد . این که شما می گویید ما برنامه ای ندارید به فرض هم که درست باشد .مگر برنامه ششم توسعه نیست . ما یا هر دولتی همین برنامه را هم که اجرا کند، کافی است.زمان حرف زدن تمام شده و باید فقط عمل کرد والا رونمایی از منشور حقوق شهروندی شما که در آن از عمل خبری نباشد که مشکل مردم را حل نمی کند.

* برادر عزیز و مجاهد ما دکتر قالیباف با تشخیصی از شرایط ایثارگرانه محاسبات انهایی را که برای پست امده اند را در هم شکست تا نشان دهد که هدف فقط خدمتگزاری است.آقایان فکر کردند که ما دنبال پست و مقام هستیم بهترین پست برای من خدمت‌گذاری آستان رضوی است اما نمی توانم تحمل کنم جوانی با فوق لیسانس و دکترا خجالت بکشد امده‌ام کاری کنم تا جوانی خجالت نکشد .

*ما در دولت کار و کرامت دولتی می خواهیم برای مردم تا مردم بیکار نباشند تا جوان ما شغل با کرامت داشته باشد و خجالت نکشد . این را با برنامه برای گروه های مختلف جامعه دنبال می کنیم.

* تا ما با کار کارشناسی اعلام می‌کنیم یارانه باید افزایش یابد می گویند منابع مالی آن کجاست؟ آیا این منابع برای شما وجود دارد که در قبل از انتخابات می ایید و سه برابری پرداخت می کنید؟

اشتراک این خبر در :