فاطمیهبه گزارش ایلیا نیوز ؛ روی سخن با آن دسته افرادی است که در ایام فاطمیه به شادی پرداختند و حرمت آن را شکستند ، برخی گفتند که مجوز قانونی برای جشن داشته اند ، لطفا این سوال را پاسخ دهید که آیا کتاب قانون را با خود به گور خواهید برد؟

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«اللهم صل على فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمك»

 شادی و سرور در دین اسلام امری پسندیده بوده و در تعالیم دینی ، مسلمانان به جشن و شادی دعوت شده اند. اما همچنان که باید در زمان های معلوم به جشن و پایکوبی پرداخت بایدهایی نیز در قبال حرمت ها وجود دارد ، حرمت هایی که بعضا قلب مبارک ائمه از یادآوری آنان به درد می آید.

نکته ای که در اینجا قابل ذکر است عدم رعایت اخلاق مداری از جانب بعضی افراد است که خود را مسلمان از نوع شیعه می نامند، اگر قرار بر شادی باشد ، روز عاشورا هم میتوان جشن گرفت.

حرمت نگه داشتن در تاریخ اسلام برای خیلی ها عاقبت بخیری به ارمغان آورد.حرمت نگه داشتن در مواقع حساس انتخاب دوراهی های سرنوشت ساز  . زهیرابن قین بجلی تاجر و سرمایه دار با آنکه بی نیاز از مال دنیا بود با تذکر همسرش دُلهم(دُلهام) توانست همسرش را با امام حسین(ع) رستگار و عاقبت بخیر کند. این زن حرمت امام حسین(ع) را نگه داشت تا رستگاری را برای خود نیز رقم بزند.

این روزها روزهایی است که از خاتم پیامبران تا قائم آلش عزادارند بر غم بی بی دوعالم ، بزرگ زن تاریخ اسلام ، مادر یازده امام ، همسر فداکار علی(ع) ، کسی که خود را فدای ولایت کرد تا ولی اش را از گزند حفظ کند. کوثری که به پیامبر عطا شد تا دلیلی بر ابتر نبودنش باشد ، زنی که اگر بر او سلام دهی همه ی ائمه پاسخت را خواهند داد تمام ذرات عالم در سوگ حسین(ع) می گرید این روزها حسین(ع) خود در سوگ مادر نشسته.

بگذار ساده تر قیاس کنیم، آیا مردم عادی کوچه بازار در روزهای بین فاطمیه اول و دوم مراسم شادی و سرور می گیرند؟ آیا یادشان می رود که “حرمت مادر” را نگه داشته و بی احترامی نکنند؟ نه! یقین بدان در روزهایی که به نام و رنگ و بوی فاطمه(س) است “حرمت” نگه می دارند.

روی سخن با آن دسته افرادی است که در ایام فاطمیه به شادی پرداختند و حرمت آن را شکستند ، کسانی که حرمت امام زمان را شکستند ، حرمت پیامبر را شکستند و در نهایت حرمت خدا را شکستند.

برخی گفتند که مجوز قانونی برای جشن داشته اند ، لطفا این سوال را پاسخ دهید که آیا کتاب قانون را با خود به گور خواهید برد؟

تذکر:

یَوْمَ تبیضُّ وجوه و تَسودّ وجوه؛

(یادآور) روزی که چهره‏هایی سپید و چهره‏هایی سیاه گردد (۱۰۶ آل عمران)

يَوْمَ نَقُولُ لِجَهَنَّمَ هَلِ امْتَلَأْتِ وَتَقُولُ هَلْ مِن مَّزِيد؛

آن روز كه [ما] به دوزخ مى‏گوييم: «آيا پر شدى؟» و مى‏گويد: «آيا باز هم هست؟»(سوره ق – ۳۰)

 

اشتراک این خبر در :